Nejdříve bylo na očkování připraveno Brno

Nejdříve bylo na očkování připraveno Brno

Situace kolem pandemie se mění každým okamžikem. Přál bych si, až budete číst tyto řádky, aby se společnost pomalu vracela k normálnímu životu a aby byly nejohroženější skupiny obyvatelstva již ochráněny.

Díky tomu, že vedení města od počátku k celé situaci přistupovalo velmi zodpovědně, bylo Brno připraveno jako první město v Česku zřídit očkovací centrum na brněnském výstavišti.

Celý příběh začíná už na přelomu října a listopadu 2020, kdy jsme přistoupili k rychlé výstavbě záložní nemocnice. O tomto projektu jsme uvažovali už na jaře, tehdy se nám ještě mnozí smáli. Nemocnice naštěstí nebylo třeba, ale díky ní bylo v areálu brněnského výstaviště vše připraveno na vznik očkovacího centra. Místo je skvěle dostupné autem i MHD. Zvládne se zde naočkovat 3 600 lidí denně.

Zájemce o očkování nejdříve vyplní formulář o svém zdravotním stavu, pokud se pomocí dotazníku zjistí nějaká komplikace, bude příchozí před očkováním podroben detailnímu vyšetření. Po samotném očkování zůstává pacient ještě 30 minut na místě, kdyby se u něj náhodou objevila alergická reakce. Plánujeme také zajišťovat svoz těch seniorů, kteří mají zájem se očkovat, ale obtížně by se na místo sami dopravovali.

Díky dobré spolupráci mezi městem a krajem můžeme být v očkování Brňanů velmi rychlí, pokud stát zajistí dostatečné množství vakcín. Věřím, že se podaří ochránit co nejdříve všechny obyvatele Brna. Moc děkuji všem zdravotníkům, kteří to mají v posledních měsících neskutečně těžké.