Jílková Marie Mgr.

Členka výboru místní organizace

Pocházím z malé vísky na Českomoravské vysočině a do Brna mne přilákala nejdříve studia na Fakultě sociálních studí MU, tak posléze i můj manžel. Ač nezapomínám na své kořeny, Brno se stalo mojí srdcovou záležitostí, protože ho vnímám jako velkoměsto s duší vesnice.

Profesně se věnuji rozvoji lidí – hledání jejich talentů a pomoci managementu firem lidi efektivně řídit a vybírat. Dříve jsem se pohybovala v nejvyšších patrech politiky – pracovala jsem pro Petra Pitharta, premiéra Jana Fischera a europoslankyni Michaelu Šojdrovou. To vše mne vybavilo schopností vyjednávat, politicky uvažovat a prosazovat hodnoty křesťanské demokracie a své chci přenést do své práce na Brně-střed.

Považuji za důležité, aby Brno-střed bylo živé město – mělo by napomoci udržovat a povzbuzovat pospolitost lidí v přirozených komunitách, sousedství a v rodině. Jsem matka a není mi lhostejná situace žen – malá nabídka flexibilních forem práce, málo míst pro dvouleté děti v institucích. Vnímám nutnost podpory pečujících osob, ať o nemocné, tak seniory. Nejen materiální, ale i psychologické podpory. Vnímám problém letních měsíců, kdy se život ve městě stává nesnesitelný kvůli horku. Tématem, který klepe na dveře je i „Airbnb“, kdy bude třeba hledat rovnováhu mezi soukromým podnikáním a rizikem vybydlováním centra města.

Profile details